basketball
14 مرداد 1401 - 15:26

امام جمعه سمنان: موج اسلام‌هراسی غربی‌ها تقویت شده است/ ایران در اوج اقتدار و بالندگی قرار دارد

امام جمعه سمنان با بیان اینکه این روزها موج اسلام‌هراسی غربی‌ها تقویت شده است، گفت: ایران در اوج اقتدار و بالندگی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلاموالمسلمین مرتضی مطیعی، امام جمعه سمنان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان، با گرامی‌داشت ایام حزن و اندوه ماه محرم و قدردانی از حضور پرشور مردم استان سمنان در عزاداری‌های این ماه اظهار کرد: اسلام‌ستیزی همواره در دستور کار دشمنان اسلام قرار داشته و آنها تلاش کرده‌اند تا نور اسلام را کم‌فروغ سازند.

وی بیان کرد: همواره شاهد تشدید موج اسلام‌هراسی از سوی غربی‌ها بوده‌ایم؛ اما با این وجود، مردم مسلمان ایران نشان داده‌اند که از ارزش‌های متعالی این دین مبین صیانت خواهند کرد.

امام جمعه سمنان به تهاجم و حملات غرب علیه ایران اشاره کرد و آن را در راستای سیاست‌های غربی‌ها برای جلوگیری از گسترش اسلام در سراسر جهان دانست و گفت: استکبار جهانی همواره ادعا کرده که دین مانعی فراروی توسعه کشورهاست.

مطیعی بیان کرد: آنها با همین ادعا که دین مانع پیشرفت است، در حقیقت می‌خواهند توطئه‌های خود را در کشورهای هدفشان عملی سازند و این توطئه‌ای بیش در دستانشان نیست.

وی تصریح کرد: غربی‌ها باید بدانند که جامعه اسلامی به ویژه در کشورمان ایران با مدد تعالیم انقلاب اسلامی همواره از ارزش‌های خود حراست خواهد کرد و امروز با تکیه بر همین ارزش‌ها و با حفظ شعائر دینی در اوج اقتدار و بالندگی قرار دارد.

امام جمعه سمنان همچنین با گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب در ایران گفت: نماز جمعه یک فریضه دینی بسیار مهم است و امامان جمعه نیز در حقیقت سخنگویان انقلاب اسلامی و صدای مردم هستند.

مطیعی گفت: نهاد مقدس نماز جمعه، بستری برای آشنایی بیشتر با فضای سیاسی کشور و جامعه بین‌الملل است و از این‌رو، اهمیت بسیاری دارد.

وی افزود: بر اساس فرمایش‌های مقام معظم رهبری، خطیب جمعه به عنوان سخنگوی انقلاب اسلامی باید مسائل و مشکلات را مطرح کند تا مسؤولان با حساسیت بیشتری پیگیر رفع این مسائل باشند.

انتهای پیام/2249/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 536672