basketball
05 دی 1401 - 17:04

شکایت اتحادیه آب‌وهوای سوئیس از فیفا به اتهام سبزشویی در جام جهانی ۲۰۲۲

اتحادیه آب‌و‌هوای سوئیس شکایتی را علیه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به دلیل تبلیغات گمراه کننده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تنظیم کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از Blick؛  اتحادیه آب‌و‌هوای سوئیس شکایتی را علیه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به دلیل تبلیغات گمراه‌کننده در مورد سبزشویی در جام جهانی 2022 قطر تنظیم کرده است.

بر اساس این گزارش؛ فیفا متهم به مشارکت در "سبزشویی آب و هوا" شد که با استفاده از روش‌های روابط عمومی، تصویر جام جهانی 2022 را به عنوان یک تورنمنت "دوستانه با محیط زیست" بدون دلیل کافی برای این امر ایجاد می‌کند. فیفا در تلاش است تا یک رویداد بزرگ در کویر را به عنوان یک پروژه اقلیمی ویترینی ارائه دهد. رامونا پاپ، رئیس انجمن مصرف کنندگان فدرال آلمان، پیشتر گفته بود که ما در مورد فریب عمدی هواداران فوتبال و مردم صحبت می‌کنیم.

رتو ینگلین، دبیر حقوقی کمیسیون صداقت سوئیس که این پرونده را مطرح کرد، گفت: ما می‌توانیم تأیید کنیم که پرونده شکایت مطرح شده در حال بررسی است.

از آنجایی که مقر فیفا در زوریخ است، شکایت‌هایی از انگلیس فرانسه و بلژیک نیز به مقامات سوئیس ارسال شد. حتی قبل از شروع جام جهانی 2022، حامیان مصرف‌کنندگان آلمانی به فیفا درباره "سبزشویی" هشدار دادند و خواستار حذف اظهارات تبلیغاتی گمراه کننده شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 936324