basketball
14 مرداد 1401 - 20:34

۱۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری از مراجعه ۲۶۷ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد آزمایش ۱۴۶ بیمار مثبت قطعی اعلام شده است.

علی احمدی روز جمعه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از بیماران جدید ۲۳ نفر بستری شدند و ۱۲۳ بیمار نیز در مراکز درمانی استان بستری هستن.

علی احمدیوی با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت نشده است، تصریح کرد: مجموع فوتی‌های کرونا در استان کماکان یک هزار و ۸۵۵ نفر است.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری مجموع بیماران بستری در بخش کرونا مراکز درمانی را ۱۵۲ بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد حال عمومی ۱۴ بیمار وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

احمدی در ادامه با اشاره به وقوع سیلاب در استان و رهاسازی ماهی‌های مزارع شیلات به آبهای روان، تصریح کرد: احتمال اینکه این ماهی‌ها در مسیر رودخانه‌های فصلی و دائمی سمومی تغذیه کرده باشند، وجود دارد از همین رو توصیه می‌شود که مردم استان از مراکز معتبر اقدام به تهیه ماهی کرده و از خرید این ماده غذایی از ماشین‌های سرراهی و مراکز غیرمجاز خودداری کنند.

وی همچنین از رصد و پایش آب شرب مردم استان در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: آب شربی که در مناطق سیل‌زده در اختیار مردم قرار داده می‌شود از نظر بهداشتی و کیفیت در سلامت کامل قرار دارد و مردم نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، بر اساس رنگ‌بندی جدید شیوع کرونا، شهرستان‌های شهرکرد، سامان، فارسان، بروجن، اردل، کوهرنگ و کیار در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان بن در وضعیت نارنجی (پرخطر) و خانمیرزا و لردگان در وضعیت زرد (خطر متوسط ) قرار دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537545