basketball
15 اسفند 1401 - 09:41

حرم مطهر رضوی میزبان جُنگ قرآنی کودکان و نوجوان

مشهد ـ مسئول بخش ابن الرضا (ع) دارالقرآن حرم مطهر رضوی گفت: جنگ قرآنی با هدف جذب کودکان و نوجوانان به آموزه‌های قرآنی همه روزه در دارالقرآن حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریده نجاتی اظهار کرد: برنامه جنگ قرآنی از سال ۸۲ تاکنون برای رده‌های سنی کودکان و نوجوانان در رده ۸ تا ۱۴ سال با هدف جذب و علاقه مند کردن این گروه سنی به آموزش و فراگیری قرآن در محل دارالقران کریم حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.

مسئول بخش ابن الرضا (ع) دارالقرآن حرم مطهر رضوی افزود: در این محفل شاد و معنوی شاهد حضور کودکان زائر و مجاور و نیز گروه‌هایی از مهدالرضاهای سطح شهر هستیم که همراه با والدین خود از برنامه‌های متنوع و مفرح این محفل بهره مند می‌شوند.

وی گفت: در ابتدا این محافل در روزهای پنجشنبه و در مناسبت‌های ملی و مذهبی برقرار بود اما به دلیل استقبال پرشور والدین از برگزاری چنین برنامه‌های برای فرزندان خود، به مدت چند ماه است که جُنگ قرآن همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۱۵ با حضور روزانه بالغ بر ۲۰۰ مخاطب کودک و نوجوان برگزار می‌شود. البته در مناسبت‌ها تعداد مخاطبین به ۵۰۰ نفر نیز افزایش پیدا می‌کند.

از دکلمه خوانی تا عروسک گردانی و قرائت قرآن

نجاتی دکلمه خوانی، برنامه عروسک گردانی، قرائت قرآن کریم، برگزاری تواشیح و برگزاری مسابقات قرآن را از جمله برنامه‌هایی برشمرد که در این محافل برای مخاطبین تدارک دیده شده است.

مسئول بخش ابن الرضا (ع) دارالقرآن حرم مطهر رضوی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این محفل می‌توان به آموزش مفاهیم دینی و اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) در قالب قصه گویی، نمایش عروسکی، سرود و دکلمه توسط کارشناسان دینی اشاره کرد.

وی بیان کرد: محتوای تمامی برنامه‌هایی که در قالب‌های مختلف در این محافل قرآنی برگزار می‌شود مورد تأیید مشاوران و کارشناسان مذهبی حرم مطهر رضوی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1076004