basketball
31 شهریور 1401 - 10:43

شعر اصلی‌ترین رسانه ایرانیان در طول صد‌ها سال گذشته

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شعر اصلی‌ترین رسانه ایرانیان در طول صد‌ها سال گذشته در تمدن ایرانی و اسلامی بوده است.

محمد حسین زاده مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مردم ایران در طول قرن‌های گذشته از طریق شعر وشاعری بالاترین مفاهیم اخلاقی٬ دینی٬ مذهبی و ادبی خود را به سرتاسر جهان منتقل می‌کردند.

او افزود: از ویژگی‌های سرودن شعر این است که سریع‌ترین واکنش‌ها را در برابر حوادث و اتفاقات روز از خود نشان می‌دهد.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی به خاصیت شعر در دوران انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز دفاع مقدس شاعران متعهد ما اشعار حماسی٬ روشنکرانه و تدوینکری را در دفاع از آرمان‌های انقلاب و اسلام می‌سرودند و در این زمینه سنگ تمام گذاشتند.

نفوذ کلام شاعران در سبک زندگیحسین زاده بیان کرد: امروز شاعران در حوزه‌های مختلف جامعه و زندگی از جمله اخلاق٬ سبک زندگی و خانواده نفوذ کلام دارند وبه نوعی سعی در بالا بردن روحیه مردم را دارند.

نفوذ کلام شاعران در سبک زندگینفوذ کلام شاعران در سبک زندگیاو تصریح کرد: امروز در کشور شاعران برجسته وخوبی داریم بطوریکه اشعاری که می‌سرایند مورد تایید و استقبال مردم هست واین خود منجر به اشتیاق جامعه بخصوص جوانان در خرید کتاب‌های آنان شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۳۱ شهریور سالروز پاسداشت شعر ایران همراه با نام شهریار مزین شده افزود: اشعار غنی مرحوم شهریار در میان شاعران معاصر موجب شده که امروز وی و اشعارش در قلعه شعر و ادب ایرانی و اسلامی همچون ستاره‌ای بدرخشد.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان رضویمشهد

شناسه خبر: 751455