basketball
14 مرداد 1401 - 14:17

مردم نکات امنیتی را در مراسم های عزاداری محرم رعایت کنند

شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی با صدور بیانیه مشترکی بر لزوم هوشیاری مردم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری محرم تأکید کردند.

شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی درباره امنیت مراسم محرم با صدور بیانیه ای تأکيد کردند که مردم با هوشیاری کامل نکات امنیتی را در مراسم های عزاداری محرم رعایت کنند.

پس از حادثه درگیری نیروهای طالبان و تروریست ها داعش در کابل، شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی، با صدور بیانیه مشترکی بر لزوم هوشیاری مردم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری محرم تأکید کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است که «ملت نجیب و متدین افغانستان، چنانچه می‌دانید پنجمین روز ایام عاشورا، بدون حادثه خاص امنیتی برای عزاداران حسینی(ع) سپری گردید. از استقبال پر شور و آگاهانه شما محبان و عاشقان آن حضرت سپاسگزاری نموده، از درگاه الهی برای شما پاداش نیک استدعا می‌نماییم و همچنین از نیروهای امنیتی که اطمینان خاطر برای تأمین امنیت مراسم عاشورا داده‌اند، نیز تشکر می‌نماییم».

در این بیانیه آمده است که پس از رویداد «زیارت سخی»، مقامات امنیتی تدابیر جدیدی را با کمیسیون عالی تأمین امنیت مراسم دینی در میان گذاشته است.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است که «خطر در کمین است، لذا از عزاداران، هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری و سایرین می‌خواهیم که در تمام اقدامات‌شان جانب احتیاط را مراعات کنند.

بیانیه شورای علمای شیعه و شورای عالی تنظیم امور دینی اظهارداشت که از تجمعات خارج از مکان‌های عزاداری پرهیز شود و همچنین از دستورالعمل‌ها و هدایت‌های کمیسیون عالی امنیتی پیروی شود زیرا این کمیسیون طی چندین سال خدمت صادقانه تجربیات زیادی به دست آورده و از جانبی، با مقامات امنیتی به صورت مستمر در ارتباط هستند. توفیق و قبولی اعمال همگان را از خدای منان تمنا می‌نماییم.

به گفته ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، یک گروه از داعش قصد حمله بر شهروندان شیعه در زیارت کارته سخی در محرم را داشتند که پس از درگیری با نیروهای طالبان ۴ تن از گروه داعش کشته شدند.

باشگاه خبرنگاران جوانافغانستانافغانستان

شناسه خبر: 536417